elbise ile Burun estetiğinde buz yerine Hilotherapy

Şu sıralar Burun estetiğinde buz yerine Hilotherapy için bir çok soru soruldu. Bu yazı ile Burun estetiğinde buz yerine Hilotherapy hakkında sorulan tüm bu konulara çözüm üretmeye çalışacağız.

Burun estetiğinde buz yerine Hilotherapy konusuyla alakalı olarak şunu belirtmeden geçmeyelim . Hilotherapy yöntemi, ameliyat sonrası geçirilen 6 saatte hastaya uygulanan klasik buz yönteminin yerini aldı. Hilotherapy’de yüze takılan maske sayesinde, buzun hastada yaratacağı rahatsızlık verici durumun yanı sıra, buz yanıklarının da önüne geçiliyor. Burun ameliyatlarında en son teknikleri Türkiye’de ilk kez uygulamasıyla bilinen Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Süreyya Şeneldir, yepyeni bir teknikle daha adından söz ettireceğe benziyor.

Burun estetiğinde buz yerine Hilotherapy meselesiyle ilgili olarak şunu söylemeden geçmeyelim KBB Uzmanı Op. Dr. Süreyya Şeneldir, sinüzit tedavisinde “balon sinoplasti” adı verilen tekniği Türkiye’de ilk kez uygulayan uzman olmuştu. Op. Dr. Şeneldir’in uyguladığı “balon sinoplasti” yöntemiyle, diğer tekniklerin aksine burun içinde hiçbir dokuya zarar vermeden, kanamaya yol açmadan ve tampon gerekmeden hızlı bir şekilde iyileşme sağlanarak hastanın müdahaleden bir gün sonra günlük yaşantısına dönmesi sağlanıyor.

elbise meselesiyle ilgili olarak şunu belirtmeden geçmeyelim Op. Dr. Süreyya Şeneldir, bu kez de burun ameliyatları sonrası yüzde şişlik ve morlukların oluşmasını engelleyen Hilotherapy uygulamasını Türkiye’de ilk defa gerçekleştirdi. Yöntemle ilgili bilgi veren Dr. Süreyya Şeneldir, daha önce ortopedistlerin, plastik cerrahların fizik tedavide tercih ettiği Hilotherapy’yi burun ameliyatlarında da kullandığını ve çok iyi sonuçlar aldığını belirtti.

elbise meselesiyle alakalı olarak şunu söylemeden geçmeyelim Buz uygulaması geçmişte kaldı Hilotherapy yönteminin, burun ameliyatları sonrası uygulanan klasik buz uygulamasının yerini aldığını ifade eden Op. Dr. Şeneldir şunları söyledi: “Burun estetiğinde ameliyat sonrası, eskiden hastanın yüzüne iki gün boyunca buz uygulaması yapılırdı. Ameliyatın ardından yüzde şişlik ve morlukları engellemek için uygulanan bu yöntem hastanın yüzünde bazı doku ve hücrelere zarar veriyordu.

moda makyaj makalesi ile ilgili eleştiriler, tasarım meleseli ile ilgili hazırlanan ifadeleri okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Popüler Yayınlar