moda makyaj ve Burun estetiğinde buz yerine Hilotherapy

Şu günlerde Burun estetiğinde buz yerine Hilotherapy ile alakalı çok sayıda soru yöneltiliyor. Bu inceleme ile Burun estetiğinde buz yerine Hilotherapy hakkında sorulan tüm bu konulara cevaplar arayacağız.

Burun estetiğinde buz yerine Hilotherapy meselesiyle ilgili olarak şunu belirtmeden geçmeyelim Hilotherapy sayesinde hasta bu tür olumsuz etkilere maruz kalmamış oluyor” Burun estetiğinde ameliyat sonrası (klasik yöntemle) hastanın yüzüne belli zaman aralıklarında (15-20-30 dk’da bir) yapılan buz uygulamasının hastayı da rahatsız edici bir durum olduğunu söyleyen Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Süreyya Şeneldir, “HILOTHERAPY sayesinde, hastanın Hilotherapy’de hastanın yüzüne, cihaza bağlı olarak takılan ve ısı ayarlaması istendiği şekilde yapılan bir maske yerleştiriliyor. Burun estetiğinde ısıyı 15 ilâ 18 derece arasında tutuyoruz. ” dedi. Neden Hilotherapy yaptırmalı? Ameliyat sonrasında kullanılan geleneksel soğutuculardan -jel ve petler- aşağı yukarı 00C’lik bir soğutma sağlamakta olup, geçici bir etki yapmaktadırlar.

konuya girmeden Burun estetiğinde buz yerine Hilotherapy ile alakalı bunları belirtmek gerekir. Bunun dezavantajı ise 150C’nin altındaki bir vücut sıcaklığında lenf drenajını bozması ve dokularda hasara yol açabilmesidir (buz yanığı). Lenf drenajının bozulması ise şişlik ve morlukların geç iyileşmesine sebebiyet vermektedir. Hilotherapy maskesi hastaya kolaylık sağlıyor Yüze takılan maskenin, hasta için büyük avantaj olduğunu söyleyen Dr. Şeneldir, aynı zamanda estetik bir görüntüye sahip olan maskenin ayrıca hastaya hareket kolaylığı da sağladığını sözlerine ekledi.

Burun estetiğinde buz yerine Hilotherapy meselesiyle ilgili olarak şunu belirtmeden geçmeyelim Hilotherapy maskesini hastalarına ameliyat sonrasında hastanede geçirilen 6 saatte uygulatan ve oldukça başarılı sonuçlar alan Dr. Şeneldir, bu sayede buzun yaratacağı konforsuz durumun yanı sıra buz yanıklarının da önüne geçildiğini belirtiyor. Dr. Şeneldir, cihazın en büyük özelliğinin, ayarlanan ısıyı 24 ilâ 36 saat sonra bile aynı derecede muhafaza edebilmesi olduğunu vurguladı.

konuya girmeden Burun estetiğinde buz yerine Hilotherapy ile alakalı bunları belirtmek gerekir. Hasta açısından son derece konforlu bir yöntem olan Hilotherapy ’nin klasik buz uygulamasına, yüzde şişlik ve morlukları engellemek konusunda yüzde 50 daha başarılı olduğunu söyleyerek, “Hilotherapy ile yapılan burun estetiğinde şişlik neredeyse sıfır düzeyde oluyor” dedi. .

2011 kreasyonu adına derlenmiş incelemeler, ayakkabı modelleri yapılışı....

Yorumlar

Popüler Yayınlar